Prečo študovať vo Veľkej Británii

Získaš medzinárodne uznávaný titul

Na rozdiel od slovenských univerzít majú britské vysoké školy vybudované meno po celom svete. Ak vyštuduješ jeden z bakalárskych alebo magisterských odborov na našich partnerských univerzitách, nebudeš mať nikde vo svete problém s uznaním svojho titulu. Britský titul Ti naopak mnohé dvere otvorí.

Naučíš sa skvele po anglicky

Nakoľko budeš angličtinu využívať každý deň, veľmi rýchlo si ju osvojíš takmer na úrovni rodeného Angličana. Ak už ovládaš angličtinu na vysokej úrovni, náhle sa Ti otvorí celý svet. A nehovoríme len o pracovnom trhu, ale aj o biznis partneroch, zahraničných priateľoch a skúsenostiach na medzinárodných projektoch.

Získaš znalosti z praxe

Štúdium na britských univerzitách je zamerané na praktické znalosti a na prácu v tíme. Nestane sa Ti,  že sa niekoľko rokov učíš len teóriu a potom nevieš ako sa v tom „naozajstnom svete“ zachovať. Počas štúdia je možná stáž, ktorá je väčšinou platená. Uplatnenie znalostí a praxe zo stáže sú nedoceniteľnou súčasťou štúdia v zahraničí.

Máš istotu, že si nájdeš prácu

Po vyštudovaní zahraničnej univerzity máš skoro o polovicu väčšiu šancu nájsť si prácu, ktorú chceš. Podľa štatistík si 95% absolventov britských škôl nájde do pol roka od ukončenia štúdia prácu v odbore, v ktorom vyštudovali.

Budeš sa pohybovať v medzinárodnom prostredí

Štúdium v zahraničí je skvelá príležitosť k tomu, aby si spoznal/a inú kultúru, medzinárodné prostredie a nadviazal/a vzťahy s ľuďmi z celého sveta. Pre Tvoju kariéru bude veľkou výhodou, že sa vieš pohybovať v medzinárodnom prostredí a máš kontakty po celom svete.

Vyštuduješ akýkoľvek odbor, ktorý Ťa zaujíma

Na britských univerzitách môžeš vyštudovať klasické odbory ako je manažment, právo alebo architektúra, ale môžeš vyštudovať aj Event Management, Fashion Design alebo Digital Cinema Engineering. Zamerať sa môžeš na čokoľvek, napríklad na design jácht alebo na manažment adrenalínových športov. Každý si vyberie presne to, čo ho zaujíma.