Pre rodičov

Milí rodičia,

Pamätám si ako som pred niekoľkými rokmi odlietala študovať na University of Worcester. Stála som so svojimi rodičmi na letisku a lúčila som sa s nimi. Medzi odbavovacími priehradkami a stovkami iných cestujúcich som videla všetky tie obavy (a nebolo ich málo), ktoré moji rodičia z môjho štúdia mali. V ich svete som bola stále ich malým dievčatkom, ktoré vypravujú do sveta, v ktorom ju nebudú vedieť chrániť.

Uisťovala som ich, že sa na školu teším. Dostala som jedinečnú príležitosť vyštudovať v zahraničí, získať prestížne vzdelanie, ktoré mi umožní skvelé uplatnenie v mojom odbore, naučiť sa výborne anglicky a získať nových priateľov z celého sveta. Aj napriek tomu som vedela, že ich obavy z môjho odlúčenia sú stále ohromné.

Preto Vám úplne rozumiem. Všetkým čím prechádzate (a ešte prechádzať budete) so svojím dieťaťom Vy, som si prešla ja so svojou rodinou. Potom, čo som úspešne školu dokončila a našla si vysnívanú prácu vo svojom odbore, som chcela pomáhať iným študentom s prijatím na zahraničné univerzity. Preto som založila prvé poradenské centrum pre štúdium v zahraničí v Českej republike UniLink. Prizvala som si do tímu niekoľko ďalších absolventov a študentov zahraničných univerzít a začala som pracovať na tom, aby UniLink ponúkol budúcim študentom všetko, čo mne vtedy chýbalo.

V našom poradenskom centre pomáhame s celým prijímacím procesom, vyplnením všetkých dôležitých formulárov a vybavením potrebných dokumentov, zabezpečením financovania štúdia a získaním dostupných štipendií, ubytovania, aklimatizáciou priamo na mieste a poskytujeme podporu od prihlášky až k promóciám. Nie sme tu len pre Vaše deti ale aj pre Vás.

Môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť s akýmikoľvek otázkami alebo obavami. Radi Vám pomôžeme a na všetko odpovieme. Dostať sa na univerzitu v zahraničí nie je jednoduché ale vďaka UniLinku to nie je nemožné. Po mojej vlastnej skúsenosti a potom, čo som pripravila na štúdium viac než dvesto študentov, viem že najdôležitejšie pri štúdiu v zahraničí je dôvera a podpora rodičov.

Dodnes som vďačná svojim rodičom, že mi pomohli ísť si za mojím snom a umožnili mi získať kvalitné vzdelanie. Nakoľko som sa medzi tým stala rodičom, viem, že možno za niekoľko rokov budem na letisko stáť v takej istej role ja sama. A dúfam, že vďaka UniLinku tam so mnou bude stáť menej nervóznych rodičov a viac sebaistých nádejných študentov.

Ďakujem, že svoje deti podporujete v tom, aby vyštudovali v zahraničí.

Klára Macíková,

Zakladateľka poradenského centra UniLink